کانال هنر بلوچ

دانلود قرآن به صورت جز به جز و سوره ای

خانه » آثار هنری » بانوی بلوچ با هنر دستان خود برای 16 نفر اشتغال ایجاد کرده است

بانوی بلوچ با هنر دستان خود برای 16 نفر اشتغال ایجاد کرده است

بانوی بلوچ با هنر دستان خود برای 16 نفر اشتغال ایجاد کرده است

بانوی بلوچ با هنر دستان خود برای 16 نفر اشتغال ایجاد کرده است

 

مسؤول بسیج سازندگی سپاه شهرستان خاش گفت: بانوی بلوچ با هنر زیبای سوزن‌دوزی برای 16 نفر اشتغال ایجاد کرده و از این طریق امرار معاش می‌کند.

به گزارش سایت هنزمندان بلوچستان به نقل از خبرگزاری فارس ابوذر مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خاش اظهار کرد: سوزن دوزی، به عنوان هویت و اصالت زنان بلوچ در سیستان و بلوچستان است و کمتر بانوی بلوچی را در این منطقه می‌توان یافت که با این هنر آشنایی نداشته باشد.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه شهرستان خاش افزود: خانم مرادخاتون ایرندگانی با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی، مشاوره و آموزش لازم، با برپایی کارگاه سوزن دوزی برای خود و 16نفر از اعضای خانواده و بستگان ایجاد اشتغال کرده و از این طریق امرار معاش می‌کنند.

وی بیان کرد: با انجام این کار یکی از زیباترین و ظریف‌ترین هنرهای دستی را در روستاهای دور دست و محروم منطقه ایرندگان شهرستان خاش احیا و گسترش می‌دهند.

به گزارش فارس، سوزن‌دوزی یکی از صنایع دستی اصیل زنان در بلوچستان است که اشتغال خوبی را برای زنان این منطقه فراهم کرده و طرفداران زیادی دارد.

اگه توی دانلود آهنگ مشکل دارید یا درخواست آهنگ دارید همچنین دیدن مطالب جدید به کانال و گروه تلگرامی ما بپیوندید برای عضویت در کانال و گروه هنر بلوچ اینجا balouchart_ir@ کلیک کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما را در باره این مطلب دوست داریم بشنویم لطفا نظر بدیدx
پخش آنلاین جزء اول قرآن کریم با صوت شیخ سدیس