کانال هنر بلوچ

دانلود قرآن به صورت جز به جز و سوره ای

خانه » اخبار فرهنگی هنری » شهرهای سیستان و بلوچستان از نداشتن “پلاتو تئاتر” رنج می‌برند

شهرهای سیستان و بلوچستان از نداشتن “پلاتو تئاتر” رنج می‌برند

شهرهای سیستان و بلوچستان از نداشتن “پلاتو تئاتر” رنج می‌برند

شهرهای سیستان و بلوچستان از نداشتن “پلاتو تئاتر” رنج می‌برند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: وجود ظرفیت‌های هنری فراوان در استان به‌ویژه در بخش تئاتر توجه به ایجاد پلاتوهای تئاتر در شهرستان‌های مختلف را ضروری کرده است.

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به‌نقل از روابط‌عمومی فرهنگ و ارشاد ‌استان سیستان و بلوچستان، حسین مسگرانی در آئین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وجود ظرفیت‌های هنری فراوان در استان به ویژه در بخش تئاتر توجه به ایجاد پلاتوهای تئاتر در شهرستان‌های مختلف را ضروری کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان را می‌توان از جمله متفاوت‌ترین جشنواره‌های تئاتر در استان ذکر کرد.

وی پیوند جشنواره با اجراهای عمومی را یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی عنوان کرد و افزود: هر یک از تئاترهای صحنه‌ای 5 اجرای عمومی داشتند. همچنین در کنار تئاترهای صحنه‌ای برای نخستین بار تئاترهای خیابانی از سراسر استان به زاهدان آمدند و از 18 تا23 شهریورماه در پارک‌ها و میادین زاهدان به اجرای عمومی پرداختند.

مسگرانی نگارش تمام کارهای نمایشی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی توسط نویسندگان بومی را گامی ارزنده برای پیشرفت و ترقی این هنر در سال‌های آینده در استان توصیف کرد و گفت: حضور هنرمندان از شهرستان‌های هیرمند و قصرقند برای نخستین بار در این جشنواره با تمام کمبودها نشان می‌دهد تئاتر استان به بلوغ نزدیکتر شده و می‌تواند در جشنواره‌های منطقه‌ای و کشوری حضور پیدا کند.

به گزارش تسنیم، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان در قالب 20 اثر صحنه‌ای و خیابانی از 19 تا 23 شهریورماه در زاهدان برگزار شد.

اگه توی دانلود آهنگ مشکل دارید یا درخواست آهنگ دارید همچنین دیدن مطالب جدید به کانال و گروه تلگرامی ما بپیوندید برای عضویت در کانال و گروه هنر بلوچ اینجا balouchart_ir@ کلیک کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما را در باره این مطلب دوست داریم بشنویم لطفا نظر بدیدx
پخش آنلاین جزء اول قرآن کریم با صوت شیخ سدیس