توجه به فرهنگ و ادب سبب شکوفایی استعدادهای نهفته جامعه می شود

توجه به فرهنگ و ادب سبب شکوفایی استعدادهای نهفته جامعه می شود,هنرمندان بلوچستان

توجه به فرهنگ و ادب سبب شکوفایی استعدادهای نهفته جامعه می شود

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از  ایرنا – معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توجه به حوزه فرهنگ و ادب سبب شکوفایی تمام استعدادهای نهفته در جامعه می شود و از اهمیت زیادی در پرورش شخصیت های برجسته دارد.

علی اصغر جمشید نژاد روز یکشنبه در آیین نکوداشت دکتر محمود رفیعی مورخ و پژوهشگر کشور در زاهدان گفت: بسترساز اصلی رشد علوم، فن آوری و توسعه هر جامعه عرصه فرهنگی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
وی ادامه داد: ضروری است یک بستر گسترده فرهنگی آماده شود تا در آن پژوهش ها بر اساس نیازهای مختلف این حوزه مورد توجه قرار گیرد.
وی با تقدیر از محمود رفیعی پژوهشگر و مورخ کشور گفت: اقدامات ارزشمند این پژوهشگر کشور که با هزینه شخصی خود کمک قابل توجه ای به اعتلای تاریخ و فرهنگ جنوب شرق کشور کرده باید به عنوان الگو مورد توجه همگان قرار گیرد.
وی با تاکید بر خلاقیت افزود: جوانان ما باید علاقمند شوند با خلاقیت در حوزه نویسندگی و پژوهش گام بردارند.
رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: دکتر رفیعی یکی از رهروان عرصه تلاش در زمینه علم و فرهنگ است.
عباس اویسی افزود: از آنجایی که رشد و توسعه جوامع در گرو رشد و تعالی فرهنگی آن جامعه است تلاش های فرزانگان و فرهیختگان در این مسیر بسیار ارزشمند و تاثیر گذار است.
به گزارش ایرنا دکتر محمود رفیعی متولد ۱۳۱۸ (ه.ش) به عنوان پژوهشگر تاکنون حدود ۴۰۰ کتاب را در زمینه های مختلف علمی، ادبی، تاریخی و فرهنگی با هزینه شخصی خود منتشر کرده است.

لینک مطلب

مطالب مشابه

نظرخود را راجع به این مطلب بنویسید

avatar
  Subscribe  
Notify of