کانال هنر بلوچ

دانلود قرآن به صورت جز به جز و سوره ای

خانه » اخبار فرهنگی هنری » 20 اثر در چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در زاهدان انتخاب شدند

20 اثر در چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در زاهدان انتخاب شدند

20 اثر در چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در زاهدان انتخاب شدند

20 اثر در چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در زاهدان انتخاب شدند

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از ایرنا مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: 20 اثر در مرحله نخست چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی این استان انتخاب شدند.

کامبیز مشتاق گوهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این دوره علاوه بر سه داور از اساتید دانشگاه تهران؛ ناظر معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز حضور داشت.
وی ادامه داد: در این دوره 80 اثر ارسالی از سراسر سیستان و بلوچستان به داوری گذاشته شد که 20 اثر توسط داوران با توجه به معیارهای گزینش نشان ملی مرغوبیت انتخاب شدند.
وی ادامه داد: آثار انتخاب شده شامل سوزندوزی، خامه دوزی، پریواردوزی، نساجی سنتی، سفال کلپورگان، چرم و حصیربافی بود که برای داوری نهایی به ستاد ارسال می شوند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با دارا بودن هزار و 700 اثر تاریخی، فرهنگی و غیره در 19 شهرستان یکی از استان های غنی کشور به لحاظ داشته های باستانی، تاریخی، فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که به گفته کارشناسان به اندازه یک کشور جاذبه تاریخی و گردشگری دارد.
سواحل زیبای ماسه ای و صخره ای، آثار تاریخی شهر سوخته و قلعه های باستانی، آب و هوای سرد و گرم، آبشارها و چشمه های آب گرم، باغات میوه های سردسیری و گرمسیری، نخیلات و مرکبات، غارها، رودخانه های سرسبز و پرآب، سنگ نگاه ها، محوطه های تمدنی و تاریخی بخشی از جاذبه های تاریخی و گردشگری در سطح استان سیستان و بلوچستان است که هنوز برخی از آنها در کشور ناشناخته مانده است.
در این میان لادیز و تمین میرجاوه، چشمه آبگرم بزمان، سراب یدوک، مجموعه تاریخی بمپور، دامن، کوه خضر ایرانشهر، کوه میتک، دورک، گورناگان، کوه روک، لهاباد، پیشین و دره سرباز، ایرندگان، تفتان جنوبی، کارواندر، سنگان، گلفشان پیرگل، تفتان(دشت دقال) گوهر کوه خاش، تنگ سرحه، گرگان نیکشهر، تنگه فنوج، آبشار آبند قصرقند، شهر سوخته، کوه خواجه، کرکویه، دهانه غلامان، میلک، هامونک و حوضدار هامون، تخت عدالت هیرمند، آشار مهرستان و آبشار آسپن دلگان از جمله مناطق نمونه گردشگری سیستان و بلوچستان محسوب می شوند.

اگه توی دانلود آهنگ مشکل دارید یا درخواست آهنگ دارید همچنین دیدن مطالب جدید به کانال و گروه تلگرامی ما بپیوندید برای عضویت در کانال و گروه هنر بلوچ اینجا balouchart_ir@ کلیک کنید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما را در باره این مطلب دوست داریم بشنویم لطفا نظر بدیدx
پخش آنلاین جزء اول قرآن کریم با صوت شیخ سدیس