کانال هنر بلوچ

دانلود قرآن به صورت جز به جز و سوره ای

خانه » اخبار فرهنگی هنری » شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان در برج میلاد

شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان در برج میلاد

شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان در برج میلاد

شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان در برج میلاد

شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان از فردا26 شهریور ماه به مدت 2روز به همت انجمن هفت‌سیب و دبیرخانه فرهنگی کلانشهر‌ها در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از خبرنگار ایلنا نمایش و فروش صنایع دستی سیستان و بلوچستان و خوراکی‌های بومی از حواشی شب‌های سیستان وبلوچستا‌ن بود .

اجرای‌ موسیقی بومی و آیینی از بخش‌های متفاوت این برنامه است.حضور”شیر‌محمد اسپندار” و اجرای دوئلی توسط وی  از ساعت 21 تا 22 بخش ویژه شب‌های سیستان وبلوچستان بود .

شب‌های فرهنگی استان سیستان و بلوچستان به میزبانی هنرمندان و اهل فرهنگ آن استان در برج میلاد تهران فرصت مناسبی است برای آشنایی با بخشی از ابعاد اجتماعی، فرهنگی،دینی ، سیاسی ، جغرافیایی،مردم شناسی، تاریخی و گردشگری سیستان و بلوچستان به عنوان بخشی بزرگ و میراثی جاودانه برای ایران زمین است.

 استان پهناور سیستان و بلوچستان از شمال به خراسان جنوبی از مغرب به استان‌های کرمان و هرمزگان از جنوب به دریای عمان و از شرق به کشورهای پاکستان و افغانستان محدود می شود. این در حالی است که این خطه فرهنگ و تمدنی ریشه دار و غنی را از روزگاران کهن به ارث برده است که از آثار باشکوه آن می‌توان به شهرسوخته ،نیایش گاه دهانه غلامان، کاخ اشکانی،کوه خواجه ،ابزار سنگی لادیز،  ماشکید،محوطه‌های باستانی بمپور و سرباز اشاره کرد.

اگه توی دانلود آهنگ مشکل دارید یا درخواست آهنگ دارید همچنین دیدن مطالب جدید به کانال و گروه تلگرامی ما بپیوندید برای عضویت در کانال و گروه هنر بلوچ اینجا balouchart_ir@ کلیک کنید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما را در باره این مطلب دوست داریم بشنویم لطفا نظر بدیدx
پخش آنلاین جزء اول قرآن کریم با صوت شیخ سدیس