کانال هنر بلوچ

دانلود قرآن به صورت جز به جز و سوره ای

خانه » اخبار فرهنگی هنری » رویکرد جشنواره ملی عکس نگاران معرفی زیبایی‌های سیستان و بلوچستان است

رویکرد جشنواره ملی عکس نگاران معرفی زیبایی‌های سیستان و بلوچستان است

رویکرد جشنواره ملی عکس نگاران معرفی زیبایی‌های سیستان و بلوچستان است

رویکرد جشنواره ملی عکس نگاران معرفی زیبایی‌های سیستان و بلوچستان است

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان , داور اولین جشنواره ملی عکس نگاران گفت: سیستان وبلوچستان چکیده‌ای از فرهنگ و تمدن کهن ایرانی، معماری، آیین ها، طبیعت بکر و حیات وحش را در خود جای داده و اولین جشنواره ملی عکس نگاران نیز با رویکرد معرفی زیبایی‌های این استان به اجرا در آمده است.

محمدرضا چایفروش داور اولین جشنواره ملی عکس نگاران  افزود: ۲۵ عکاس شرکت کننده در این جشنواره در اردوی ۱۰ روزه با حضور در این استان با نگاهی خاص و در نظر گرفتن سوژه‌ها و موضوعات بکر در حال به تصویر کشیدن داشته‌های خوب سیستان وبلوچستان هستند.

وی اظهارداشت: رویکرد‌های منفی و محرومیت‌های سیستان وبلوچستان باعث شده تا بسیاری از ظرفیت‌های آن دیده نشود.

وی بیان کرد: حضور عکاسان سراسر کشور در شهرستان‌های زابل، زاهدان و چابهار فرصتی را برای آنان فراهم کرده تا سه اقلیم و زندگی متفاوت را تجربه کنند.

داور نخستین جشنواره ملی عکس نگاران با تقدیر از رویکرد مثبت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان در ۲ سال اخیر در حوزه هنر عکاسی گفت: متاسفانه تاکنون مسئولان سیستان وبلوچستان به هنر عکاسی نگاه عمیقی نداشته اند و این امر باعث شده تا این هنر تاثیر گذار دیده نشود.

وی اظهارداشت: حضور ۲۵ عکاس با رزومه قوی در سیستان وبلوچستان باعث تعامل، گفتمان و کسب تجربه برای عکاسان بومی می‌شود.

چایفروش با اشاره به استقبال عکاسان در نخستین جشنواره ملی عکس نگاران بیان کرد: بکر بودن سیستان وبلوچستان باعث شده تا بسیاری از عکاسان برای حضور در این استان اعلام آمادگی کنند.

وی دانشکده هنر در سیستان وبلوچستان را یک ظرفیت مهم برای رشد هنر در این استان دانست و گفت: باید از این ظرفیت به نحو شایسته‌ای برای رشد هنر به ویژه عکاسی استفاده شود.

نخستین جشنواره ملی عکس نگاران در دو بخش چشم انداز شهری و طبیعت سیستان وبلوچستان با حضور کیارنگ اعلایی، محمدرضا چایفروش، علی قلم سیاه، مهدی نجارپیشه و صادق سوری داوری می‌شود.

فراخوان این جشنواره از ۱۰ مهر آغاز و ثبت نام برای اردو‌ها از ۱۵ تا ۳۰ مهر ماه جاری ادامه دارد، از ۲۰ آبان تا ۳۰ آذرماه امسال عکاسان در شهر‌های زابل، چابهار و زاهدان حضور خواهند یافت.

دبیرخانه نخستین جشنواره ملی عکس نگاران در کانون عکاسان مستقل سیستان و بلوچستان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در شهر زاهدان بلوار خرمشهر ۱۴ مستقر است.

اگه توی دانلود آهنگ مشکل دارید یا درخواست آهنگ دارید همچنین دیدن مطالب جدید به کانال و گروه تلگرامی ما بپیوندید برای عضویت در کانال و گروه هنر بلوچ اینجا balouchart_ir@ کلیک کنید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما را در باره این مطلب دوست داریم بشنویم لطفا نظر بدیدx
پخش آنلاین جزء اول قرآن کریم با صوت شیخ سدیس