گردشگری بلوچستان | چابهار اولین میزبان جشنواره گردشگری ساحل نشینان

کشتی ساحل چابهار گردشگری بلوچستان جشنواره ملی ساحل نشینان

گردشگری بلوچستان | چابهار اولین میزبان جشنواره ملی گردشگری و فرهنگی ساحل نشینان  کشور

 

به گزارش سایت هنر بلوچ بخش گردشگری بلوچستان به نقل از ایرنا

علیرضا جلالزایی ، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : در این جشنواره فرهنگی ، هنرمندان هفت استان ساحلی کشور شرکت خواهند داشت.

وی پیگیری برگزاری اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند را از دیگر برنامه های پیش روی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بر شمرد و افزود: این برنامه مهم نیز در حال رایزنی برای برپایی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان

با اشاره به دستاوردهای جشنواره گردشگری سلامت عمان گفت:

جذب چند سرمایه گذار عمانی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری استان ، فراهم شدن زمینه برای فعالیت مسئولان آژانس های مسافرتی عمان ، افزایش پروازها از مسقط به چابهار و از مسقط به زاهدان ، و نیز لغو روادید عمانی ها به ایران از دستاوردهای مهم حضور در این نمایشگاه بود.

به گزارش ایرنا هوای بهاری در پاییز و زمستان و ۲۲۰ جاذبه طبیعی و تاریخی، شهرستان چابهار را به مرکز گردشگری برای هموطنان ، گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرده ، در واقع این بندر اقیانوسی ایران اسلامی به عنوان بهشت گردشگری منطقه بلوچستان و سواحل مَکُّران شناخته می شود.

چابهار به دلیل همجواری با آب های اقیانوس هند آب و هوای مطلوب دارد ، در این بندر از سواحل و چشم ‌اندازهای زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن و دهها جاذبه دیگر بهره مند است و مقصدی شایسته و مناسب برای گردشگران بحساب می آید.

چابهار بهشت گمشده ای در ایران است ،  که زیبایی های طبیعی وتاریخی آن کمتر بین ایرانیان شناخته شده و نیازمند حرکتی شایسته و هماهنگ از سوی رسانه ها، مسئولان و عامه مردم است.

زیبایی های سواحل چابهار سبب شده تا این منطقه جزو بی نظیرترین مناطق گردشگری در ایران و جهان محسوب شود.

منبع ایرنا

لینک مطلب

مطالب مشابه

پیام بگذارید

جهت ثبت نظر به سوال پاسخ دهید *